Obowiązki rodziców

Dawniej wesele odbywało się zawsze w domu rodziców panny młodej. Dziś odbywa się raczej już tylko w miejscowości, którą zamieszkują. Z dawnego obyczaju pozostał obowiązek organizowania i finansowania przez nich wesela. Obowiązki te nie są obecnie bezwzględne. Najczęściej to jednak rodzina panny młodej bierze na siebie organizację wesela, a jego koszty pokrywa na pół z rodziną pana młodego lub każda z rodzin pokrywa koszty udziału „swoich” gości. Alkohol zapewnia rodzina panna młodego. Te koszty można również, ale niekoniecznie, brać na pół.

Do obowiązków rodziców panny młodej należy też pokrycie wszystkich kosztów ślubu (opłata za ślub, dekoracja kościoła itp.), fotografa, wynajęcia samochodów dla świadków i gości, muzyki na ślubie i weselu.

Do obowiązków rodziców panna młodego należy zakup obrączek, wynajęcie samochodu dla młodej pary, zakup bukietu dla panny młodej i kwiatów dla świadków (bukiecików dla druhen, kwiatów do butonierki dla drużbów; pamiętajmy, że butonierka to dziurka w klapie marynarki – świadek musi wcześniej sprawdzić czy jest rozcięta), sfinansowanie podróży poślubnej, umeblowanie mieszkania państwa młodych.

Szanowni Państwo!
Informujemy, że od 01.04.2019 Idea Puzzel Catering Sp.z o.o. jest nowym właścicielem obiektu Dworek Belweder. Wszystkie podpisane już umowy na imprezy okolicznościowe, będą kontynuowane na ustalonych warunkach, ze zmienionym jedynie Wykonawcą usługi. Odpowiednie aneksy do podpisanych już umów, przygotujemy w najbliższym czasie. Nowa marka Dworek Różany Puzzel, rozpocznie oficjalne działanie od 10.05.2019, nazwa Dworek Belweder, pozostaje niezmieniona do końca miesiąca kwietnia.
Dołożymy wszelkich starań, aby Państwa uroczystości były zorganizowane na jak najwyższym poziomie, kontynuując tym samym doskonałą tradycję tego wyjątkowego miejsca.