Świadkowie

Jednym z pierwszych kroków, jakie należy przedsięwziąć w ramach przygotowań do ślubu jest dobór świadków. Osoby wybrane na świadków muszą sobie zdawać sprawę, ze swojej roli i obowiązków. W związku z tym, że nie zawsze wymaga się od świadków spełniania wszystkich ich tradycyjnych obowiązków należy te kwestie precyzyjnie ustalić.

Świadkowie spełniają rolę mistrzów ceremonii. Nie wolno im w związku z tym spożywać alkoholu podczas wesela. Świadkami może być dwóch mężczyzn lub mężczyzna (drużba) i kobieta (druhna). Dawniej było w zwyczaju, że świadków było więcej (4, 6 osób). Jeżeli świadkami jest dwóch mężczyzn obowiązki spoczywające na nich dzielone są po połowie. Jeżeli są nimi mężczyzna i kobieta obowiązki spoczywają w przeważającej mierze na mężczyźnie. Obowiązki te są następujące:

Szanowni Państwo!
Informujemy, że od 01.04.2019 Idea Puzzel Catering Sp.z o.o. jest nowym właścicielem obiektu Dworek Belweder. Wszystkie podpisane już umowy na imprezy okolicznościowe, będą kontynuowane na ustalonych warunkach, ze zmienionym jedynie Wykonawcą usługi. Odpowiednie aneksy do podpisanych już umów, przygotujemy w najbliższym czasie. Nowa marka Dworek Różany Puzzel, rozpocznie oficjalne działanie od 10.05.2019, nazwa Dworek Belweder, pozostaje niezmieniona do końca miesiąca kwietnia.
Dołożymy wszelkich starań, aby Państwa uroczystości były zorganizowane na jak najwyższym poziomie, kontynuując tym samym doskonałą tradycję tego wyjątkowego miejsca.