Wesele – ostatnie przygotowania

POWITANIE PAŃSTWA MŁODYCH, TOAST

Podstawowe procedury dyktowane przez savoir vivre związane z weselem są takie same w całej Europie. Pozostałe procedury i weselne obyczaje charakterystyczne dla danego kraju czy regionu powinni tak przebiegać, by w żaden sposób nie naruszać wskazań etykiety.

1. Ostatnie przygotowania

Przed przybyciem państwa młodych na wesele osoba wyznaczona (jedno z rodziców czy świadków) powinna dokonać ostatniej „lustracji” sali weselnej oraz sprawdzić czy wszystko jest odpowiednio przygotowane i „zapięte na ostatni guzik”. Trzeba tu brać pod uwagę możliwość pojawienia się wielu niespodzianek, szczególnie wtedy, gdy wesele odbywa się w restauracji. Należy zatem np. sprawdzić czy są wszystkie (i dla wszystkich) miejsca, nakrycia i sztućce (itp.) czy obsługa nie postawiła butelek na stole (ma ona do tego tendencje, bo, gdy tam pozostaną odpada jej znaczna część pracy – nalewanie wina i napojów), czy szampan i wino białe zostały odpowiednio schłodzone, czy napoje bezalkoholowe będą serwowane schłodzone (jednak nie lodowate), ale i w temperaturze pokojowej (dla tych gości, którzy unikają napojów schłodzonych), czy w toalecie jest mydło, ręczniki i papier toaletowy itp., itd.

2. Powitanie państwa młodych
Jeżeli wesele odbywa się w domu rodziców panny młodej rodzice ci witają młodych chlebem i solą. W sali weselnej goście oczekują na stojąco przybycia młodych. Gdy ci przybędą następuje ich uroczyste przywitanie przez rodziców i gości.

3. Toast wznoszony przez ojca panny młodej
Po nim pierwszy toast wznosi zawsze ojciec panny młodej według formuły: „Wznoszę ten toast za zdrowie młodej pary”. Ojciec panny młodej nie wygłasza żadnego przemówienia. Nikt inny w tym momencie nie przemawia.

Szanowni Państwo!
Informujemy, że od 01.04.2019 Idea Puzzel Catering Sp.z o.o. jest nowym właścicielem obiektu Dworek Belweder. Wszystkie podpisane już umowy na imprezy okolicznościowe, będą kontynuowane na ustalonych warunkach, ze zmienionym jedynie Wykonawcą usługi. Odpowiednie aneksy do podpisanych już umów, przygotujemy w najbliższym czasie. Nowa marka Dworek Różany Puzzel, rozpocznie oficjalne działanie od 10.05.2019, nazwa Dworek Belweder, pozostaje niezmieniona do końca miesiąca kwietnia.
Dołożymy wszelkich starań, aby Państwa uroczystości były zorganizowane na jak najwyższym poziomie, kontynuując tym samym doskonałą tradycję tego wyjątkowego miejsca.